Hakkımızda

Askıda Ne Var, 2012 yılında kurulmuş, üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir.

Gönüllü kişiler, üniversite öğrencileri için askıya yemek bırakabilirken markalar ise kendi ürün ve/veya hizmetlerini askıya bırakarak öğrencilere destek sağlıyor.

Eski bir Osmanlı geleneği olan “askıda ekmek” uygulamasından esinlenerek tasarladığımız sosyal girişimimiz ile ülkemizin geleceği olan gençlerin daha fazla sosyal aktiviteye katılabilmelerini, paylaşım kültürü kazanmalarını, istedikleri kitabı okuyabilmelerini kısacası kendilerini mümkün olan en iyi şekilde geliştirebilmelerini hedefliyoruz.

Bir üniversite öğrencisinin ekonomik sıkıntılarından dolayı çalışmak zorunda kalmasını istemiyoruz. Üniversiteli gençler, kendilerini en çok geliştirebilecekleri dönemde sadece hayatlarını devam ettirmek için çalışmak yerine, bol bol şiir okumalı, iyilik peşinde koşmalı, tiyatro ve konsere gitmeli, yurtdışında staj yapabilmeli, ki mezun olduklarında hem ülkeye hem de dünyaya daha fazla fayda sağlayabilsinler.

Samuel Smiles der ki: “Sevmek fiilinden sonra gelen, dünyanın en güzel fiili, yardım etmektir.” ve biz de diyoruz ki; paylaşmak güzeldir.

Ekip

Oğuzhan Canım
Kurucu
Yılmaz Samet Selçuk
İş Geliştirme
Ömer Çıtak
Proje Yöneticisi
Ecem Körük
Operasyon Yöneticisi
Buse Yel Bektaş
Sosyal Medya Yöneticisi
Sena Kumaşçı
Operasyon Koordinatörü
Kaan İlgün
Operasyon Koordinatörü
Gözde Duyu
Sosyal Medya Koordinatörü
Anılan Demir
Kurumsal İletişim Sorumlusu
İrem Çetinkol
Operasyon Sorumlusu
Alper Endeş
Operasyon Sorumlusu
Öykü Elibol
Operasyon Sorumlusu
Ebru Hacıoğlu
Operasyon Sorumlusu
Ebru Erel
Operasyon Sorumlusu
Mesut Şenova
Operasyon Sorumlusu
Tümay Kır
Operasyon Sorumlusu
Begüm Ural
Sosyal Medya Sorumlusu
Hidayet Arasan
Grafik Tasarımcı