Hakkımızda

Askıda Ne Var, 2012 yılında kurulmuş, üniversite öğrencilerine yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir.

Gönüllü kişiler, üniversite öğrencileri için askıya yemek bırakabilirken markalar ise kendi ürün ve/veya hizmetlerini askıya bırakarak öğrencilere destek sağlıyor.

Eski bir Osmanlı geleneği olan “askıda ekmek” uygulamasından esinlenerek tasarladığımız sosyal girişimimiz ile ülkemizin geleceği olan gençlerin daha fazla sosyal aktiviteye katılabilmelerini, paylaşım kültürü kazanmalarını, istedikleri kitabı okuyabilmelerini kısacası kendilerini mümkün olan en iyi şekilde geliştirebilmelerini hedefliyoruz.

Bir üniversite öğrencisinin ekonomik sıkıntılarından dolayı çalışmak zorunda kalmasını istemiyoruz. Üniversiteli gençler, kendilerini en çok geliştirebilecekleri dönemde sadece hayatlarını devam ettirmek için çalışmak yerine, bol bol şiir okumalı, iyilik peşinde koşmalı, tiyatro ve konsere gitmeli, yurtdışında staj yapabilmeli, ki mezun olduklarında hem ülkeye hem de dünyaya daha fazla fayda sağlayabilsinler.

Samuel Smiles der ki: “Sevmek fiilinden sonra gelen, dünyanın en güzel fiili, yardım etmektir.” ve biz de diyoruz ki; paylaşmak güzeldir.

Ekip

Oğuzhan Canım
Kurucu
Yılmaz Samet Selçuk
İş Geliştirme
Sercan Özen
Proje Yöneticisi
Ömer Çıtak
Sosyal Medya Yöneticisi
Larissa Bapuçoğlu
Sosyal Medya Uzmanı
Anılan Demir
Kurumsal İletişim Sorumlusu
Turgut Arısoy
Operasyon Koordinatörü
Oğuzhan Kocaman
Operasyon Sorumlusu
Aysima Yercan
Operasyon Sorumlusu
Furkan Sağlam
Operasyon Sorumlusu
Simay Karaağaç
Operasyon Sorumlusu
Buse Yel Bektaş
Operasyon Sorumlusu
Sena Kumaşçı
Operasyon Sorumlusu
Öykü Elibol
Operasyon Sorumlusu
Ebru Hacıoğlu
Operasyon Sorumlusu
Alper Endeş
Operasyon Sorumlusu
Hidayet Arasan
Grafik Tasarımcı