Sıkça Sorulan Sorular

Askıda Ne Var, üniversite öğrencilerine; yemek, kıyafet, tiyatro bileti, konser bileti, kitap, dergi ve yurtdışı staj gibi ürün ve hizmetlerin ücretsiz sunulmasını sağlayan bir sosyal girişimdir.

Üniversite öğrencilerinin kendilerini daha fazla geliştirmelerine olanak tanımak, daha fazla tiyatroya, konsere, sinemaya, yurtdışına gitmelerini sağlamak, paylaşım kültürünü aşılamak ve daha güzel bir gelecek yaratmaktır.

Üye Ol sayfasından üye olduktan sonra Öğrenci Üyeliği'ne tıklayarak üniversite  öğrenci bilgilerini sisteme ekleyip hesabınızı öğrenci üyeliğine yükseltebilirsiniz. Böylelikle askıda bulunan ücretsiz ürün ve hizmetleri görüntüleyebilirsiniz.

Askıdakileri sadece; Türkiye’deki devlet üniversitelerinde okuyanlar ve Türkiye’deki özel üniversitelerde “tam burslu” okuyanlar faydalanabilir.

Askidanevar.com’a üye olduktan sonra üniversite öğrencisi olduğunuzu teyit edebilmemiz için üyeliğin “üniversite öğrenci üyeliği”ne dönüştürülmesi gerekiyor. Bu dönüştürme işlemini üye panelindeki “Öğrenci Hesabına Dönüştür” linkine tıkladıktan sonra üniversite öğrenci e-mail adresinizi ve diğer detayları girerek yapabilirsiniz.

Askıya yemek haricinde bir ürün bırakmak isterseniz iletişim formumuz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Askıya her ürün ve hizmeti bırakmanız mümkün değildir, örneğin; tütün, alkol, ikinci el eşya gibi ürünler askıda bırakılamaz. Bu nedenle değerlendirme yapılıp askıya bırakmak istediğiniz ürünün üniversite öğrencilerine uygunluğu araştırılır, ardından size olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

Gönüllü olarak üniversite öğrencilerine yemek ısmarlayabilir, sahibi olduğunuz veya çalıştığınız şirketin ürün ve hizmetlerin askıya bırakılması için öncü olabilir veya sosyal medya kanallarınız üzerinden askidanevar.com’u paylaşabilirsiniz.

Sponsor olmak istediğiniz alanı ve iletişim bilgilerinizi sitemizdeki “Sponsor Ol” butonuna tıklayarak bize ulaştırabilirsiniz. Ardından sponsorluk talebiniz olumlu veya olumsuz şekilde değerlendirilip size dönüş sağlanacaktır.

Askıdan sadece örgün öğretim üniversite öğrencileri faydalanabilir.

Askidanevar.com’a üye olduktan sonra askıya bırak butonuna tıklayarak askıya yemek bırakmak istediğiniz şehir ve restoranı seçebilirsiniz. Ardından ilgili restorandaki askıda menüsünü görüntüleyebilir ve kredi kartınızla ödeme yaparak dilediğiniz sayıda yemeği askıya bırakabilirsiniz.